حذف تست PCR هنگام خروج از عراق

شیوع کرونا و ایجاد محدودیت سفر به عراق

با شیوع ویروس کرونا، هر یک از کشورها و ایرلاین‌ها در پذیرش و جابه‌جایی مسافران، محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. در حال حاضر برای ورود به کشور عراق، ارائه‌ی نتیجه‌ی منفی تست PCR و ارائه‌ی کارت واکسن الزامی است.

بیش‌تر بخوانید: ارائه کارت واکسن برای سفر به عراق الزامی شد

بیش‌تر بخوانید: راهنمای دریافت کارت واکسن

علاوه بر این، مسافران ملزم بودند برای خروج از مرز هوایی عراق نیز مجدداً نتیجه‌ی منفی تست PCR ارائه کنند که با توجه به هزینه‌ی بالای این تست در عراق، هزینه‌ی سفر به عتبات عالیات شده بود.

بیش‌تر بخوانید: راهنمای تست کرونا در عراق

اما با توافق صورت‌گرفته بین دولت عراق و جمهوری اسلامی ایران، از این پس مسافران ایرانی هنگام بازگشت به کشور نیازی به ارائه نتیجه‌ی منفی تست PCR ندارند. هم‌چنین شهروندان عراق نیز برای بازگشت به کشور خود ملزم به انجام آزمایش کرونا نیستند.

ناگفته نماند بر اساس این تصمیم، افراد مشکوک و دارای علائم بیماری، در مبادی ورودی کشورها به صورت رایگان مورد آزمایش تست کرونا قرار خواهند گرفت.

آخرین مطالب

ارائه کارت واکسن برای سفر به عراق الزامی شد

ارائه کارت واکسن برای سفر به عراق الزامی شد

شیوع کرونا و ایجاد محدودیت سفر به عراق با شیوع ویروس کرونا، هر یک از کشورها و ایرلاین‌ها در پذیرش و جابه‌جایی مسافران، محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند. تا دی‌ماه سال ۱۴۰۰ دولت عراق، ارائه‌ی نتیجه‌ی منفی تست PCR را برای ورود به این کشور کافی می‌دانست. اما طبق بخش‌نامه‌ی...

بیشتر بخوانید